KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16893022

nr 1689 3022

Allan Egnell

(1884-1960), Sverige

Oljemålning, Signerad, häst. Olja på duk, 26x21 cm, yttermått inklusive ram: 35x29 cm

Allan Egnell, svensk målare, grafiker och illustratör född 1884, död 1960.

Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

måndag 24 mars 2025
kl 20:08:31

Allan Egnell

Läs mer om Allan Egnell